Najczęściej zadawane pytania

 

Czy wystawiają Państwo Fakturę VAT?

Tak, na wszystkie nasze usługi wystawiana jest Faktura VAT.

Czy skanują Państwo stronę "online"

Niestety nie. Nasze skanery muszą mieć dostęp do każdego pliku, nie tylko tych, do których możliwy jest dostęp "online". W tym celu niezbędne jest przekazanie nam kopii Państwa strony lub dostępu do plików (FTP)

Czym różni się oferowane przez Was skanowanie od skanowania programem antywirusowym?

Używamy specjalistycznego oprogramowania, które zostało stworzone właśnie w celu rozpoznawania infekcji, exploitów oraz podejrzanego kodu w plikach strony internetowej. Skaner korzysta z ogromnej bazy exploitów a tym samym jest znacznie skuteczniejszy niż jakikolwiek "antywirus".

Sprawdzeniu poddawane są wszystkie pliki, łącznie z plikami graficznymi. Sprawdzane są też uprawnienia dla plików i katalogów. Nie opieramy się jednak wyłacznie na jednym skanerze, używamy różnych metod w celu potwierdzenia wyników skanowania. Daje to możliwość rozpoznania infekcji w plikach z dokładnością do 99%.

Na jakiej wersji Joomla mogę uruchomić automatyczne kopie zapasowe?

Każda strona wykonana w CMS Joomla! może posiadać wdrożony system automatycznych kopii zapasowych. Automatyczne kopie zapasowe wdrażamy w wersjach 1.5, 2.5, a także w 3.x.

Ile trwa cały proces skanowania strony?

Cały proces - czyli przeniesienie Państwa plików na serwer skanujący, wykonanie skanowania, przygotowanie pełnego raportu znalezionych zagrożeń jesteśmy w stanie zrealizować w 12 - 24 godzin.

Co należy zrobić jeśli moja strona w Joomla! została zainfekowana lub dokonano włamania?

Przede wszystkim wyłączyć witrynę aby nie "przenosiła" infekcji na Państwa klientów, którzy wchodzą na stronę. Wyłączyć stronę można w konfiguracji globalnej. Proponujemy także wykonać pełną kopię plików zainfekowanej strony aby można było dokładnie zbadać przyczyny i rozległość infekcji.

Oczywiście proponujemy, aby skontaktowali się Pańswto z nami, w celu przygotowania raportu i wskazania wszystkich zainfekowanych plików, co znacząco przyspieszy i ułatwi Państwu działania prowadzące do usunięcia infekcji.

Otrzymujesz wiadomości od Google - "W witrynie wykryto treść zmodyfikowaną przez hakerów" ?

Komunikat taki jest wysyłany przez Google, jeśli Twoja witryna została zaatakowana przez Hakera, lub znaleziono w niej zmodyfikowane pliki, które mogą wpływać na bezpieczeństwo. Więcej informacji dotyczących komunikatu "W witrynie wykryto treść zmodyfikowaną przez hakerów" znajdziesz tutaj